GÜZELLİĞİN ENGİN COŞKUSU

 

GÜZELLİĞİN ENGİN COŞKUSU

Can gezikolikler, sevgili dostlar hepinize kucak dolusu selamlar. Yazılarımızı Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram üzerinden DR. MURAT AK SEYAHAT YAZARI sayfamıza beğeni yaparak takip edebilir, aynı isimli Facebook grubumuza katılabilirsiniz.

Masmavi suları, buram buram Karadeniz kokan havası, lezzetine doyum olmayan balık ve salatasıyla Filyos, doğa ve lezzet tutkunu misafirlerini bekliyor. Batı Karadeniz bölgesinin en güzel sahillerinden birine sahip olan Filyos, aynı zamanda bölgenin liman merkezi olmaya da aday.

BÜYÜLEYİCİ GÜZELLİKTEKİ DENİZİN KEYFİNİ ÇIKARIN

Filyos, büyüleyici güzellikteki denizi, temiz ve berrak sularıyla misafirlerini beklerken birbirinden renkli ve canlı doğal güzellikleriyle fotoğraf tutkunları için de davetiye çıkarıyor.

BALIK TUTMAK İÇİN DE İDEAL

Filyos aynı zamanda olta tutkunları için de son derece uygun. Mendirekler ve kayalıklar üzerinde oltanızı rast gelmesi için atabileceğiniz gibi Filyos sahiline dökülen dereler üzerinde de kısmetinizi arayabilirsiniz.

HUZUR VEREN ORTAMIYLA SADECE BEDENİNİZİ DEĞİL RUHUNUZU DA DİNLENDİRİN

Özellikle büyük şehirlerin kargaşasından, trafik çilesinden, günlük hayatın koşuşturmasından sıkılanlar için de sakin ve huzurlu iklimiyle son derece uygun Filyos. Yaz kış bu anlamda günümüz insanına mükemmel fırsatlar sunan Filyos’da, Karadeniz’in muhteşem havasını ciğerlerinize çekebilir, yemyeşil doğa ile baş başa kalabilir, huzurun tadını ruhunuzda hissedebilirsiniz.

KALESİNİ GÖRMEDEN AYRILMAYIN

Filyos aynı zamanda binlerce yıllık tarihsel birikime de sahip. Bunu hemen yanı başındaki kale ve sur kalıntılarından anlayabiliyoruz. Manzara tutkunları için de harika fırsatlar sunan Filyos kalesini ziyaret etmeden ve harika kareleri kadrajınız da yakalamadan Filyos’tan ayrılmayın.

SALTUKOVA BELEDİYESİ FİLYOS’UN HEMEN YANI BAŞINDA

Filyos muhteşem sahiliyle birlikte aynı zamanda sosyal yaşamın da devam ettiği bir kasaba. Bu bağlamda kasabada ve kasabaya çok yakın bir mesafede bulunan Saltukova belediyesinde birçok ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilir, muhteşem deniz manzarası eşliğinde Karadeniz’in leziz balıklarının tadına bakabilirsiniz.

BALIKÇI LİMANI VE SAHİL MEVCUT

Filyos’ta balıkçılar ve tekneler için son derece uygun liman ile deniz turizmi için ideal sahiler bulunmakta. Mendireklerin de yer aldığı bölgede olta balıkçılığına uygun çok sayıda mevki de bulunmakta.

GERÇEKLEŞTİRİLECEK YATIRIMLARLA BÖLGENİN LİMAN MERKEZİ OLACAK

Deniz ve doğa turizmi için bünyesinde muhteşem güzellikleri barındıran Filyos’un yakın zamanda bölge ekonomisin nabzının attığı merkez olması da hedefleniyor. Bu kapsamda alt yapı çalışmalarının yakın zaman içerisinde başlaması bekleniyor.

ÇAYCUMA İLÇE SINIRLARINDA

Batı Karadeniz’in incisi Filyos, Zonguldak ili Çaycuma ilçesi sınırlarında bulunuyor. Ulaşımın son derece kolay olduğu bölgeye, Ankara Bartın ve İstanbul Bartın karayolu üzerinden Saltukova yol ayrımından dönerek ulaşmak son derece kolay. Konaklama için pansiyonların bulunduğu bölgede günübirlik gezi ve deniz programı yapmak da mümkün. Bu durumda konaklama için Bartın, Çaycuma ve Zonguldak şehir merkezlerinde ki otelleri de tercih edebilirsiniz.

 

FİLYOS’A YELKEN AÇIN

İnşallah başka bir seyahat durağında buluşmak dileğiyle, zarif güzelliğini, muhteşem doğasını görmek, buram buram Karadeniz kokan havasını ciğerlerinize çekmek için özgürlüğünüzü alın ve Filyos’a yelken açın, hep seyahatte kalın.

Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram: DR. MURAT AK SEYAHAT YAZARI

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

SUYU ŞİFA ÇAMURU DEVA

SUYU ŞİFA ÇAMURU DEVA Sevgili dostlar, can gezikolikler hepinize kucak dolusu selamlar. Yazılarımızı Facebook, Instagram, ...

KIZILI ÇAMDAN, HAMAMI ŞİFADAN

KIZILI ÇAMDAN, HAMAMI ŞİFADAN Sevgili dostlar, can gezikolikler hepinize kucak dolusu selamlar. Yazılarımızı Facebook, Instagram, ...